Halcyon 6 : Starbase Commander- Recenzja Brak głosów.

Halcyon 6

Halcyon 6 to produkcja, która powstała dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter. To zarazem gra, którą sam wsparłem i czekałem z dużą niecierpliwością aby w nią zagrać.

Czym jest Halcyon 6?

Sami autorzy określają swoją produkcję jako połączenie strategii z grą RPG. Wszystko utrzymane jest w stylistyce retro. Halcyon 6 : Starbase Commander oferuje nam z jednej strony rozbudowę i zarządzanie bazą oraz rozwój technologii. Z drugiej strony zaś budowę statków kosmicznych oraz walkę taktyczną i oficerów, którzy po każdej zwycięskiej walce zdobywają doświadczenie oraz rozwijają swoje umiejętności.

Halcyon6_5

W grę wprowadza nas krótki tutorial objaśniający najważniejsze zasady. Rozpoczynając rozgrywkę wcielimy się w dowódcę stacji kosmicznej, zbudowanej przez nieznaną rasę. Aby móc ją rozbudowywać,będziemy musieli oczyszczać kolejne jej sekcje, w których będziemy z kolei mogli budować rozmaite pomieszczenia. Początkowo jest ich niewielka liczba, będzie się ona jednak systematycznie powiększać.

Wszystkie zadania na naszej stacji wymagają obecności oficerów. Dowodzą oni również statkami kosmicznymi, tak więc bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy brakuje nam oficerów do wszystkich zadań, które chcielibyśmy wykonać.

Halcyon6_4

Jednym z ekranów, które będziemy bardzo często oglądać to ekran bitwy. Starcia odbywają się w systemie turowym i w zależności czy walczymy w kosmosie czy na powierzchni, dowodzimy odpowiednio – statkami lub oficerami.

Początkowo gra może wydawać się łatwa jednak wraz z pojawianiem sie kolejnych flot atakujących nasze kolonie zaczyna się robić gorąco! Do tego pojawią się piraci oraz obce rasy…

Halcyon6_3

Oprawa graficzna utrzymana jest w stylu retro. Wszędzie mamy ogromne piksele, znakomicie pasujące do klimatu gry. Muzyka również stoi na wysokim poziomie. Jednak oprawa to kwestia gustu – jednym podoba się taki styl – innym nie.

Brzmi to wszystko bardzo obiecująco, pytanie brzmi jednak, czy autorom udało się stworzyć dobrą grę? Na szczęście odpowiedź jest bardzo łatwa – tak, tak tak! Halcyon 6 to bardzo udana gra!

Halcyon6_2

Największą jej zaletą jest grywalność oraz poziom trudności. Na uznanie zasługuje poczucie humoru autorów, ponieważ gra sprawiła że niejednokrotnie szeroko się uśmiechałem. Czy warto zagrać w Halcyon 6? Na pewno!

Halcyon 6 na Steamie – http://store.steampowered.com/app/371200/Halcyon_6_Starbase_Commander/

Halcyon 6 w serwisie Kickstarter – https://www.kickstarter.com/projects/kenseto/halcyon-6-starbase-commander

Oceń proszę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *