Kiedy powstał poker w karty?

Gracz   03/31/2018   Możliwość komentowania Kiedy powstał poker w karty? została wyłączona

portfel virtualny

Kiedy tak naprawdę powstała gra hazardowa pod nazwą poker w karty? Co wiemy o legendach oraz prawdziwych dziejach powstania tej gry? Spróbujemy przybliżyć kilka faktów i mitów mówiących nam o dziejach powstania gry poker.

Mówi się wśród graczy w kasynach, że poker to bardzo stara gra hazardowa, mająca swoje początki w starożytności, jednak to tylko legendy, które przechodzą z ust do ust za pomocą opowieści. Po raz pierwszy bowiem gra hazard została opisana w dziennikach pisarza Jonathan’a Green’a, który to w roku 1834 podróżując po wybrzeżach Missisipi, zaobserwował i opisał zasady i przebieg tejże gry wśród marynarzy i handlarzy na statkach.

Jonathan Greek w swoich dziennikach wyraźnie pisze iż jest to gra karciana, składająca się z talii kart dwudziestu, z czego występują w niej asy, króle, damy, walety i dziesiątki, gracze otrzymują przy rozdaniu po pięć kart i z nich układają odpowiednie układy. Obecnie zasady gry hazardowej poker nieco się zmieniły, gra się talią pięćdziesięciu dwóch kart, a gracze nadal dostają po pięć kart. Przy tak dużej ilości kart, gracze mają większe i szersze możliwości dużej liczby układów, przy czym mają również większe możliwości na wygraną w tej grze. Poker w karty po tylu latach od swojego powstania, przetrwał jako jedna z najsłynniejszych i najchętniej grywanych gier hazardowych w kasynach.

portfel sieciowy

kasyna on-line live


odblokwane kasyno vpn